Jahr: 2009

Ujin e pishem nuk e paguajm,rrymen elektrike po.Pse keshtu?

Pa rryme edhe jetohet,por pa uje,hiq fare,megjithate edhe ate uje qe ne e konsumojme nuk e paguajme. Perse rrymen e paguajm ne rregull kurse ujin jo?Mos duhet valle qe dikush te na kerkoj parate duke na folur ne gjuhen maqedone?Se logjika

Gjoja filluan ta bejn rezervarin e ri..dhe ku mbeti???

Nuk eshte as e para edhe as e fundit qe ndodh nje gje e tille ne fshatin tone.Askush me nuk e ven ujin ne zjarr dhe te merzitet qoft edhe per dicka me te vogel.Para votimive kryetari aktual i Struges

Turnir ne Llabunisht,Kalishti humb ne gjysem finale!

Ashtu si vitin e kaluar edhe kete vit Kalishti ka marr pjes ne turnirin e zhvilluar ne Llabunisht i cili zgjati rreth 2 jave.Ne kete turnir gjithsej kishte 24 ekipe dhe ndeshjet zhvilloheshin ne grupe gjate mbremjes. Per ekipin tone nga

Mbaroj edhe shatervani..

Epo thoshin se nuk mbaron shatervani asnjeher.Prandaj duhet mos folim asnjeher para kohe 🙂 Tashi pak rendesi ka se ne shatervan nuk ka vend se ku te dale uji,por ama nuk mund te thomi se i njejti nuk ka mbaruar.Ky

Si dukeshte nje dite pushimi ne Kalisht?

Shyqyr zotit qe kishim dasma dhe ditet ishin te njejta..nuk ka shume per tu menduar se si kaloheshte nje dite pushimi ne Kalisht.Perderisa ne fshat nuk ka mergimtar,gjithçka eshte e qete dhe asnje kokerr njeriu nuk gjen per te biseduar

Top