Turnir ne Llabunisht,Kalishti humb ne gjysem finale!

llabu1Ashtu si vitin e kaluar edhe kete vit Kalishti ka marr pjes ne turnirin e zhvilluar ne Llabunisht i cili zgjati rreth 2 jave.Ne kete turnir gjithsej kishte 24 ekipe dhe ndeshjet zhvilloheshin ne grupe gjate mbremjes.

Per ekipin tone nga Kalishti luanin keto futbollist:Mixhen Elmazi,Ditmir Aliu,Florim Rexhepi,Blerton Elmazi,Merim Rexhepi,Betim Rexhepi dhe Jetmir Mimini.

Per te theksuar eshte fakti se ne turnirin e vjetshem ky ekip mori edhe vendin e pare ku deri ne finale treguan ndeshje spektakolare dhe te bukura.

Kete vite ndeshjet ne grup i kaluan pa asnje problem,ku nga 5 ndeshje ata fituan 3 dhe barazuan 2 here duke grumbulluar gjithsej 11 pike qe mjaftuan per te zene vendin e pare ne grup.

Ne ndeshjet  pasi kaluan grupet ekipi jone luajti me nje ekip mjaft me kualitete te larta nga Llabunishta.Ndeshje e cila ata treguan shume raste per te shenuar por qe do ju mjaftonin vetem 2 gola per te perfunduar ndeshjen.Ne fund te ndeshjes pesuan nje gol dhe gjithcka u mbyll 2:1 per Kalishtin.

Ne cerek finale ishte nje tjete ekip i forte dhe i kujdes’shem.Kalishti e fitoj ndeshjen fale 2 golave te shenuar nga Jetmir Mimini ne fundin e ndeshjes pas shume tentativave te shumta nga ana jone.Pra ne cerek finale fituan 2:0.

Kundershtari i gjysme finales ishte ekipi me te cilin ishim ndeshur vjet ne finale.Ishte loje me te vertet e forte dhe me raste nga te dyja palet.Rastet per te shenuar gol ishin me te pastra nga ana jone.Por kundesrshtareve ju mjaftoj vetem nje shut ne porte dhe nje pakujdesi e mbrojtjes tone per te humbur ndeshjen 1:0.Pra ishte ndeshja e gjysme finales dhe kete vite nuk patem sukses per te luajtur ne finale.

Ne ndeshjen per vendin e 3 e fituam direkte nga mos prezenca e kundershtareve.

 

llabu1

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

*