Gjoja filluan ta bejn rezervarin e ri..dhe ku mbeti???

rezervariNuk eshte as e para edhe as e fundit qe ndodh nje gje e tille ne fshatin tone.Askush me nuk e ven ujin ne zjarr dhe te merzitet qoft edhe per dicka me te vogel.Para votimive kryetari aktual i Struges zt. Ramiz Merko  per te marre votat nga ne,filloj gjoja nje rezervar te ri te ujit me kapacitet me te madh,dmth i bie qe do kishte kapacitet me te madh nese ndertohej.

Te gjithe e dime se gjate sezonit te veres kur fluksi eshte i madh me mergimtar,kemi probleme me ujin e pishem.Nqs i thua dikujt nga ndonje fshat tjeter qe kemi problem me ujin e pishem ngelet i habitur dhe fillimisht nuk e beson nje gje te tille per vet poziten gjeografike tonen.Pr ja qe kemi..po po kemi probleme me ujin,e askush ste jep pergjigje per kete.
Ne fakt qe te diskutosh per punen e ujit te pishem nuk gjen askend,te gjithe te shesin pak mend neper kafene dhe restorane por askush nuk merr asnje iniciative te vetme.Ne njeren ane nuk mund te fajesojm edhe zt. Ramiz Merko,se perderi sa nuk behemi zot te vet vetes eshte normale qe edhe ndihma eshte e vogel.Gati se mbi 50% jo vetem qe nuk paguajn uje ne fshat,por edhe e vjedhin ate.Shume thjesht..e pyet perse nuk e paguan ujin e pishem?Ta kethen me modesti:Po filani ska paguar plus edhe e vjedh..ateher pse te paguaj une?!

Hmmm..ske ku bisedon me lart,te gjithe njesoj jane sikur ti kete lindur nje nene.Eshte per tu habitur se jetojme per rreth liqenit kurse uje te mjaftushem nuk kemi.ne fotot me posht duket vendi i cili eshte pergatitur per nje rezervaar me kapacitet me te madh.

rezervari

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rezervari1

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

*