Dielli Alushi e “shpartallon” boksierin serb në Zvicër që në raundin e parë! 

Boksieri Dielli Alushi nga Kalishti që jeton në Zvicër, 1 ditë para se të mbush 19 vjeç debuton me fitore ndaj kundërshtarit sërb Alekstander Aleksic.Ishte një  fitore që flet shumë pasi akoma pa mbaruar minuta e parë e raundit të parë Dielli rrezon me KO sërbin edhe përkundër faktit se ky i fundit ishte në moshë më të madhe dhe me një përvojë më të gjatë. Ndeshja ishte e nivelit të lartë për kategorinë e rend.

 


Për Diellin kjo ishte ndeshja e parë në fillimet e para te karrierës të tij. Vlen të theksohet edhe fakti se qindra mbështetës ishin në përkrahje të Diellit i cili pasi kishte „hutuar“ sërbin Aleksander Aleksic, kërkonte që ai të vazhdojë garën, duke lënë të kuptohet se Dielli kërkonte që ta rrah edhe më shumë! 

 

Shpreosjmë dhe urojmë një karrierë të gjatë plot sukses, fat dhe që Dielli të shkëlqejë gjithmonë si diell!

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

*