Blog-Archive

Shkëlzen Alushi, një nga 5 talentet e rinj në futbollin Zvicëran! 

Shkëlzen Alushi është futbollisti i talentuar nga Kalishti i cili bën pjesë në 5 më të mirët në Zvicër për grupmoshat e reja. Shkëlzeni ka treguar klas dhe talent në një turnir të organizuar nga Volkswagen, i cili ka luajtur

Veröffentlicht in Lajme nga Kalishti

Dielli Alushi e “shpartallon” boksierin serb në Zvicër që në raundin e parë! 

Boksieri Dielli Alushi nga Kalishti që jeton në Zvicër, 1 ditë para se të mbush 19 vjeç debuton me fitore ndaj kundërshtarit sërb Alekstander Aleksic.Ishte një  fitore që flet shumë pasi akoma pa mbaruar minuta e parë e raundit të

Veröffentlicht in Lajme nga Kalishti

Si ruhet trofta në liqenin e Ohrit? 

Një video dhe dokumentar i realizuar nga Top-Channel se si ruhet peshku trofta në liqenin e Ohrit.

Veröffentlicht in Lajme nga Kalishti

Bekim Jusufi, hap dyert drejt suksesit per Alban Berishën!

Ka përfunduar edhe një tjetër transferim i sukses’shëm protagonist kryesor i të cilit është Bekim Jusufi. Lojtari i radhës për të cilin është hapur një kapitull i ri suksesi në botën e futbollit është kosovari Alban Berisha i cili ka

Veröffentlicht in Lajme nga Kalishti

Përse kaq shumë zhurmë për asgjë?!

Përse shumë zhurmë për asgjë? Tashmë i madh edhe i vogël në fshat kanë marrë veshë lajmin se Rini Sadiku apo “Camping Rino” e ka blerë (lexojeni mirë E KA BLERË) vendin para shkollës në fshat për të zgjeruar biznesin

Veröffentlicht in Lajme nga Kalishti

Kategoritë e Lajmeve

Kategoritë: