Blog-Archive

Edhe në Kalisht uji i liqenit del nga shtratit!

Ashtu siç është raportuar gjatë ditës së sotme se uji i liqent të Ohrit është ngritur duke kaluar maximalen e lejuar dhe ka dal nga shtrati i tij në shumë vende si në Ohër ashtu edhe në Strugë, tani kanë

Veröffentlicht in Uncategorized

Aksioni anti-drogë në Kalishtë!

Policia të premten mbrëma ka realizuar një aksion në afërsi të fshatit Kalishtë informojnë burime nga policia .Edhe pse nuk jepen detaje aksioni ka të bëjë me parandalimin e tregtisë me drogë .

Veröffentlicht in Uncategorized

Ndahet nga jeta mësuesi Ferat Ferati nga Kalishti!

Pas një sëmundje të rëndë, u nda nga jeta mësuesi veteran, Ferat Ferati. Lindi më 09.05.1932 në fshatin Kalishtë të Strugës, ku edhe kryen shkollën fillore, ndërkaq progjimnazin e kreu në Shkollën shtatëvjeçare „Liria“, për të vijuar Shkollën Normale në

Veröffentlicht in Uncategorized

Rrëzohet shtylla e kabllove të internetit dhe TV! Kompania në gjumë!

Kanë kaluar disa ditë nga rrëzimi i shtyllës e cila mban kabllot e internetit, TV, telefonit, pjesërisht dritave të fshatit dhe nga askush asnjë reagim. Edhe pse kompania kabllovike e TV Kaltrina në Strugë është informuar për rastin në fjalë,

Veröffentlicht in Uncategorized

Me një „1 kg borë“ e rënë, kaos me energjinë elektrike!

Është dita e tretë në të cilën fshati jonë dhe shumë të tjerë në rrethinë të Strugës kanë mungesë të energjisë elektrike. Përveç motit të keq dhe të ftohtit, si rezultat i mungesës së energjisë elektrike, për pasojë na duhet

Veröffentlicht in Uncategorized

Kategoritë e Lajmeve

Kategoritë: